Szukaj firmy


Licomp Empik Multimedia

Informacje ogólne

Firma Licomp Empik Multimedia powstała w 1997 roku i po kilku latach obecności na rynku jest jednym z największych dystrybutorów gier komputerowych w Polsce. Firma zajmuje się wydawaniem, przygotowaniem lokalizacji i dystrybucją gier na komputery PC oraz konsole najnowszej generacji, jak: Sony® PlayStation, Sony® PlayStation2, Microsoft® Xbox, Nintendo® GameBoy Color, Nintendo® GameBoy Advance oraz Nintendo® GameCube.

Od początku istnienia głównym celem działalności firmy Licomp Empik Multimedia jest wydawanie i rozpowszechnianie gier komputerowych oraz oprogramowania edukacyjnego na rynku polskim w możliwie jak najlepszym połączeniu wysokiej jakości i cen dostosowanych do możliwości polskiego gracza.

Obecnie Licomp Empik Multimedia współpracuje z największymi światowymi wydawcami gier, takimi jak: Activision - w tym LucasArts i iD Software (gry z serii: Star Wars, Quake, Tony Hawk oraz Call of Duty, Spiderman, X-Men, Shrek), Atari - SevenM (Sid Mejer's Pirates, Unreal 2 oraz Unreal Tournament 2003, Fahrenheit), Ubi Soft (gry z serii: IŁ Szturmowik, Rayman), THQ (Broken Sword III), SCI Games (rajdowa seria Rally), jak i z mniejszymi, niezależnymi studiami, takimi jak MonteCristo (7Sins, 1944 - Bitwa o Ardeny), czy Black Bean (S.C.A.R. - Squadra Corse Alfa Romeo).

Ideą, która przyświeca działalności firmy Licomp Empik Multimedia było i jest dążenie do rozwoju polskiego rynku multimediów, poprzez udostępnianie w legalnym obrocie gier najwyższej jakości, równolegle z rynkiem zachodnim, uzupełnionych o instrukcję i opakowanie w naszym ojczystym języku oraz coraz częściej przygotowanych w pełnej polskiej wersji językowej. Nie tylko opakowania i gry są po polsku, staramy się, aby również ceny były "polskie" - dbając o kieszeń naszych graczy, staramy się zapewnić im, jak najkorzystniejsze ceny naszych produktów.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz ugruntowanej pozycji na rynku, produkty dystrybuowane przez Licomp Empik Multimedia obecne są praktycznie we wszystkich sieciach handlowych w Polsce, m.in.: salonach sieci Empik, Media Markt, Geant, Carrefour, Tesco, Auchan, Mega Avans, Makro oraz Real.

Za pośrednictwem strony internetowej www.lem.com.pl oraz poprzez sklep internetowy www.sklep.lem.com.pl, firma utrzymuje stały kontakt z klientami, dostarcza informacje o bieżących tytułach i promocyjnych ofertach oraz oferuje serwis techniczny.

Firma Licomp Empik Multimedia zatrudnia 20 wysoko wykwalifikowanych pracowników. Kadrę menedżerską charakteryzuje szerokie doświadczenie zawodowe, profesjonalizm i znajomość specyfiki polskiego rynku multimediów.

Grupa Empik Media & Fashion (EM&F) jest czołowym operatora marek konsumenckich na rynku polskim. Grupę tworzy obecnie 11* spółek operacyjnych o profilu handlowym oraz Empik Media & Fashion jako spółka holdingowa. Łączna wartość przychodów spółek Grupy Empik Media & Fashion w roku 2005 wyniosła 1,169 mld PLN, zysk netto z działalności kontynuowanej wyniósł 60,9 mln PLN. Działalność spółek Grupy EM&F koncentruje się na rynku produktów konsumpcyjnych wyższego rzędu - tzw. rynek lifestyle.

Spółki należące do Grupy EM&F działają na rynku od ponad dziesięciu lat. Posiadają szerokie doświadczenie biznesowe, wykwalifikowaną kadrę zarządzającą, rozbudowaną sieć sprzedaży detalicznej - ponad 275 sklepów i punktów usługowych, włączając 13 salonów Zara (stan na 15.09.2006r.) - oraz liczną i stabilną bazę klientów.