Szukaj firmy


FPHU "Marek"

Informacje ogólne

Początek zakładu w gminie Secemin to rok 1979.
Pierwsze zabawki: dzwonki diatoniczne (cymbałki) znalazły uznanie indywidualnych klientów a także szkół i przedszkoli.
Od 1981 roku zakład przeniesiony do rodzinnego domu w Częstochowie powiększa swoją produkcje o dzwonki chromatyczne, marakasy, kastaniety, bębenki.
Równolegle wprowadzana jest produkcja akcesoriów meblowych takich jak: zaślepki do rur i profilu, stopek, śrub regulacyjnych, regulatorów wysokości do mebli biurowych, podkładek.
Od roku 1997 produkcja zostaje przeniesiona do zakupionego zakładu przy ul. Żyznej 15 b w Częstochowie, gdzie na pow. 2000 m² można zwiększyć asortyment i polepszyć warunki pracy.
Ilość produkowanych zabawek to asortyment ponad 50 różnorodnych wzorów, głównie zabawek muzycznych takich jak dzwonki chromatyczne, dzwonki diatoniczne altowe i sopranowe, kastaniety, marakasy, bębenki, talerze (czynele), tamburyn. Zabawki dydaktyczne to układanki klockowe z bajkami, z literami i cyframi, piramidy logiczne.
W produkcji jest też duża taczka do piasku i samochód wywrotka na resorach. Dużo artykułów służy jako gadżety reklamowe. Są to jo-jo, talerz latający (Frisbee), klik-klak, trąbka kibica, gwizdek..
Obecnie główny nacisk kładziony jest na zwiększenie asortymentu akcesoriów meblowych. Powstają nowe regulatory wysokości do profilu, regulatory wysokości wraz z osłoną oraz nowe wzory nóżek i śrub regulacyjnych do dużych obciążeń(regały sklepowe).
Wieloletnia obecność na polskim rynku, zaufanie i renoma, jaką cieszy się firma, pozwoliły zdobyć wielu klientów także w Czechach, Słowacji, Holandii, Ukrainie, Rosji i w Niemczech, dokąd eksportowana jest niemała część produkcji.
Warto zaznaczyć, że firma „Marek” jest sponsorem Częstochowskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole oraz fundatorem wielu okolicznościowych nagród dla placówek dydaktycznych, przedszkolnych i szkolnych.