Szukaj firmy


City Interactive S.A.

Informacje ogólne

City Interactive powstało w 2002 roku jako połączenie wydawnictwa i dwóch studiów tworzących gry komputerowe. Dzisiaj to największy w Polsce producent elektronicznej rozrywki, będący jednocześnie międzynarodowym wydawcą gier komputerowych. W 2007 roku firma zmieniła formę prawną, przekształcając się ze Spółki z o.o. w Spółkę Akcyjną. Na przełomie 3 i 4 kwartału 2007 planowany jest debiut City Interactive S.A. na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Główna siedziba firmy mieści się w Warszawie. City Interactive posiada także oddziały w Katowicach i Rzeszowie. Obecnie Spółka zatrudnia ponad 100 osób. Większość osób pracuje w Warszawie, gdzie mieści się siedziba Zarządu oraz działy sprzedaży krajowej i zagranicznej, dział marketingu i PR, księgowość, produkcja, logistyka, dział prawny, HR oraz centrum lokalizacyjne. W Katowicach i Rzeszowie działają studia developerskie pracujące na konkretnymi tytułami.

Znakiem rozpoznawczym produktów oferowanych przez City Interactive jest atrakcyjna cena, dzięki czemu gry Spółki trafiają do bardzo szerokiego grona odbiorców. Firma rozprowadza swoje gry zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Marka City Interactive znana jest m.in. w krajach Europy Zachodniej, w Rosji, Azji oraz Ameryce Północnej. Do listy klientów/partnerów zaliczyć można m.in.: Focus Entertainment, Groove Games, Activision, CDV, DTP, Microids, Russobit, Take 2 i THQ.

City Interactive wydaje gry w najpopularniejszych gatunkach. Są to przede wszystkim strzelaniny (FPS), gry akcji FPP, gry logiczne i strategiczne. W swojej ofercie posiada także specjalistyczne tytuły skierowane do ściśle wyselekcjonowanej grupy docelowej, jak np. symulator żeglarski czy menadżer kolarski. Jednym z najbardziej oczekiwanych tytułów, dzięki któremu City Interactive zamierza wejść do I ligi producentów gier Adventure jest powstająca w rzeszowskim studiu nowa gra przygodowa Art of Murder.